Omladnutie odkyslením – najvyšší čas na očistu od kyselín

omladnutie

Zbavte sa kyselín a začnite sa cítiť mlado

Existuje nespočetne veľa chorôb, ale len jedna jediná príčina: neprirodzený spôsob života, ktorý nerešpektuje jeho princípy. Keď človek nie je zdravý a necíti sa dobre, je to signál, že v živote sa deje niečo nesprávne. Sú dve základné príčiny neprirodzeného spôsobu života: nevedomosť a nedbalosť. Obe sú odstrániteľné.

A jediným účinným liekom je poznanie. Mnohí ľudia však iba užijú nejaký prostriedok na potlačenie bolesti, a keď bolesť zmizne, vsugerujú si, že sú zdraví.

Prekyslenie organizmu (acidóza) sa dnes pokladá za jednu z najnebezpečnejších civilizačných chorôb, pretože zdravie bezprostredne závisí od acidobázickej rovnováhy v našom tele. Prekyslenie je základom väčšiny chorôb, preto dôkladná očista od kyselín a opätovné doplnenie minerálov sú základom každej liečby. Deje sa to predovšetkým prostredníctvom prirodzenej výživy, bohatej na zásady. Dnes sa veľa hovorí o umieraní lesov a o kyslých dažďoch. Ale tie isté škodliviny, pre ktoré nám hynú lesy, útočia aj na naše zdravie.

Najprv zomrie les, potom človek. Kyslý dážď spôsobuje prekyslenie pôdy a kyselinotvorná strava zasa prekyslenie ľudského organizmu. Toto neprirodzené prekyslenie organizmu človeka vedie čoskoro k ochoreniu a k predčasnému starnutiu.

Prvý krok k zmene spočíva v poznaní a pochopení týchto faktov. Druhým krokom je urobiť to, čo je NEVYHNUTNE potrebné, čiže akceptovať všetko prirodzené a eliminovať zdraviu neprospešné návyky. Skôr či neskôr sa každý z nás musí zapodievať svojím zdravím. Čím skôr s tým začneme, tým prekvapivejšie a úžasnejšie bude to, čo môžeme dosiahnuť. Je dôležité začať čo najskôr. Podľa možnosti už za mlada. Ale nikdy nie je neskoro: ešte aj osemdesiatnik môže totiž v priebehu niekoľkých hodín výrazne zlepšiť svoje zdravie.

To čo robíme každodenne, určuje, ako a koľko budeme žiť.

Úprava acidobázickej rovnováhy - cesta k zdraviu

V prírodnom liečiteľstve je základom každej liečby úprava acidobázickej rovnováhy organizmu. Bez toho nemôže byť účinná nijaká liečba. Moderní odborníci na výživu už dlhšie upozorňujú na nevyhnutnosť rovnováhy v hospodárení s kyselinami a zásadami; mnohí to označujú za základ zdravia, aj keď nie v každom prípade to je podložené nezvratným vedeckým dôkazom.

Uvedomme si desivú skutočnosť, že výkyv v acidobázickej rovnováhe, je dnes takmer bežná vec, zabíja všetko živé, vrátane ľudských buniek. V procese látkovej premeny sa v organizme neustále tvoria kyseliny, ako močová, uhličitá, mliečna, octová, ba aj soľná, ktoré ešte stupňujú stav prekyslenia tela. Kyseliny, ktoré sa nespracujú zdravými obličkami, sa nevylúčia z tela.

Prekyslený organizmus nemôže byť zdravý. Čím väčšie je jeho zaťaženie kyselinami, tým závažnejšia je choroba.

Hlavné príčiny prekyslenia tela:

1.Nesprávna strava, nesprávne návyky pri jedení, nesprávny spôsob života

2.Priveľa bielkovín, cukor, alkohol, nikotín, nasýtené mastné kyseliny, toxíny v životnom prostredí, pochutiny, elektromagnetický smog chemické liečivá, hnev a agresia, stres a duševná nevyrovnanosť.

Ak sa chcete postupne zbaviť kyselín a nechať svoje telo omladnúť pre začiatok sa postupne vyvarujte jedlám, ktoré obsahujú tieto látky. Je dôležité udržiavať v tele rovnováhu a neplniť telo fastfoodmi, rýchlo upravenou stravou plnou cukru a sacharidov. Namiesto toho si dať ovocie a zeleninu. Telo sa vám neskôr poďakuje a budete sa cítiť oveľa lepšie a o to predsa každému z nás ide 🙂

Prečítajte si taktiež: 30 tipov pre zlepšenie životnej pohody

 

Komentovať