Pocity, ktoré vám prinášajú skvelú náladu. Ktoré sú to?

dobré pocity

Vaše myšlienky určujú vaše pocity a tie zase vašu realitu

Poznáte to, že každým okamihom nad niečim premýšľate a tým si určujete vlastnú realitu? Verím, že často krát ste počuli o tom, aké dôležité sú myšlienky, pocity a energie, ktoré v prítomnom okamihu máte. Napísali sa k tomu mnohé knihy a na internete o tom píše každý web o pozitívnom myslení.

Prečo je však naozaj dôležite, aby ste sa cítili dobre? Koľkí na to zabúdate? Necháte sa veľmi rýchlo uniesť negatívnou myšlienkou, rozčúli vás pomyslenie na vládu, spáchaný zločin, či iné negatívne situácie, ktoré sa vás priamo netýkajú. Mozog je nastavený tak, že ľahko ním preniknú myšlienky, ktoré sú ľahko prijímateľné. Totiž mozog funguje veľmi dlho určitým spôsobom a určitým vzorcom. Doslova je lenivý na to, aby niečo menil na tom svojom tzv. "správaní". Je to jeho zvyk, slučka, železná košeľa, ktorú nevie zo seba dať dole, aj keď by sme veľmi chceli.

pocity

Začať myslieť pozitívne tak aby sme sa dobre cítili chce prax. Je potrebné si často uvedomovať to, čo vlastne chceme. Ak chcete pokoj, robte všetko preto, aby ste ten pokoj dosiahli. Ak budete túžiť po láske, myslite na ňu. Myslite na krásne chvíľky, ktoré ste prežili v okamihu svojej milej osoby. Myslite na chvíľky, kedy ste boli zamilovaní.

Ak túžite po športových výkonoch, spomeňte si na čas, kedy ste nejaký dosiahli. Ak ste nedosiahli, tak aspoň na čas, kedy ste sa prekonali. Tieto pocity sa vo vás prebudia, a zmenia vaše vyžarovanie. Pocítite silu, lásku, nadšenie, pokrok, radosť, pokoj či moc. Všetky tieto pocity máte, len ich stačí vyvolať a pracovať na nich. Môžete ich zmeniť v priebehu niekoľkých minút. Tak na čo ešte čakáte?

Pozícia obeť - príčina nešťastia

Máme veľké schopnosti pracovať s myšlienkami a s pocitmi. No mnohí sa radšej poddajú negatívnym emóciám a tvrdia, že za to môžu tí "druhí". Ukazujú prstom na každého v okolí, len aby nemuseli sami prebrať zodpovednosť za svoj život. Je to jednoduchá cesta obete, ktorá sa snaží ospravedlniť svoju neschopnosť pracovať zo životom na niekoho druhého. Aj tento typ správania je zakorenený v našej minulosti. Totiž pochádza od detstva, kedy všetku zodpovednosť za nás, naše správanie a všetko mali rodičia. Časom ste vyrástli, a nemôžete za vaše nezdarí obviňovať teraz už rodičov. No obviňujete všetkých svojich blízkych, kolegov, priateľov či iných ľudí.

Takže rýchlo preč z pozície obeť a prejdite do pozície víťaz. Mať jasno v tom, čo chcete. Toto poznanie vám otvorí nové dvere k novej skutočnosti. Posuniete sa v myšlienkovom smere. Tieto bohaté myšlienky vám prinesú nové pocity. Keď sa budete skvelé cítiť, okolie to pocíti a bude sa vám dariť. Prídu nové príležitosti na prácu, vzťah, financie, zdravie či radosť. Ak ste negatívni, toto všetko od vás odchádza.

Je len na vás ako budete myslieť. Aké myšlienky si budete vyberať a ako budete s nimi pracovať. Necháte sa uniesť prívalom negatívnych a neporiadnych myšlienok, alebo vybudujete palác zo silných, pozitívnych a láskavých myšlienok? Rozhodnutie je len a len na vás. Ak si však neviete rady s tým, ktorým smerom sa vydať a čomu sa venovať aby vám do prinášalo radosť, lásku a zdravie, kontaktujte ma. Rada odpoviem na vaše otázky a nasmerujem vás.

Komentovať