Keď vám doktori určia 130 IQ

inteligencia

Vysoké IQ je často krát samozrejmosťou u mnohých z vás.

Poznáte ten pocit, keď sa dozviete, že máte vysoké IQ, úžasne podmienky na krásny a naplnený život po všetkých stránkach a aj napriek tomu neprichádza to čo očakávate? Máte problémy v komunikácií s druhými ľuďmi či s nízkym sebavedomím?  Prečítajte si nasledovný krátky príbeh jednej klientky, ako ľahko sa jej podarilo odhaliť a vyliečiť príčinu jej neúspechu.

Mala som klientku Zdenku, ktorá mala vysoké IQ a absolvovala špičkovú univerzitu. Povedala mi, že nemá žiadne zdravotné problémy, má však problém s úspechom. “Vo svojej kariére sabotujem samu seba. Všetci hovoria, že by som mala byť výraznou osobnosťou , ale keď sa k tomu priblížim nájdem spôsob ako samu seba znemožniť.” Pri regresnej terapii si spomenula na čas keď mala  päť rokov, v jednom okamihu bola s rodičmi a zo sestrou na prechádzke.  Zdenkina mama šla kúpiť nanuk avšak len jeden a ten dala jej sestre ale jej nie. V skutočnosti ešte povedala, “tvoja sestra sa už dobre naobedovala. Keď sa dobre naobeduješ dostaneš nanuk tiež.”

Vysoké IQ

Čo teda matka spravila nesprávne?

Vôbec nič. Čo sa stalo, mamička dala nanuk mojej sestre, ale nie mne. Má radšej moju sestru než mňa, znamená to, že má radšej moju sestru, znamená to, že so mnou nie je niečo v poriadku. Keď teda budem s inými ľuďmi, ani oni ma nebudú mať radi, lebo si uvedomujem, že so mnou niečo nie v poriadku. Žila s tým celý život, až dokiaľ sa pomocou regresnej terapie k tejto spomienke nevrátila. Spomienku si uvedomila, očistila a uvedomila si, že bola malá a nemohla to vtedy ovplyvniť. Postupne začala Zdenka odvážnejšie komunikovať s kolegami a dostávalo sa jej uznania, lebo očistila blok, ktorý ju prenasledoval od jej piatich rokov.

Ak by ste radi riešili svoje skryté problémy, ktoré vám bránia v úspechu, prečítajte si článok: Ako regresná terapia funguje.

Myslíte, že máte podobný blok, ktorý vám bráni v úspechu a dosahovaní svojich cieľov? Ak áno, neváhajte ma kontaktovať, veľmi rada vám pomôžem.

Komentovať