7 dôvodov prečo meditovať – začnite dnes!

meditácia

Meditácie cesta k slobode a celistvosti

Čo si predstavíte pod slovom meditácia? Prečo meditovať? Každý z vás pravdepodobne osobu sediacu, kdesi osamote, v tichu sa snažiac na nič nemyslieť. Ak ste aj meditáciu skúsili a neutíchli ste myseľ, verím, že čoskoro ste s jej praktizovaním skončili. Prišlo vám to nepraktické, neužitočné a nudné. Viem si to predstaviť pretože na začiatku to bolo u mňa rovnaké.

Chcem vám však predstaviť  7 dôvodov prečo meditovať a čo meditáciu získate. Je toho oveľa viac no chcem podotknúť len týchto 7, ktoré pokladám za dôležité. Dokážu vám zmeniť život na nepoznanie. Nečakajte však, že to bude hneď po prvom meditačnom sedení. Všetko chce čas a čas chce aj meditácia aby sa vám dostala hlboko pod kožu. Čím hlbšie budete v meditácií, tým viac budete cítiť úžasne účinky tohto cvičenia na svojom tele a mysli. Ako správne meditovať si môžete prečítať tu: meditácia ako vnútorný pokoj

Prečo ľudia nemeditujú?

Ako som už uviedla, ľudia nemajú radi nudné veci. Radi sú keď ich myseľ sa niečím rozptyľuje. Prečo? Pretože keď je ich myseľ rozptýlená, nemyslia na to ako sú sami. Najviac čomu sa mnohý vyhýbajú je SAMOTA. Ak aj pozeraj  ú sami televízor, ich myseľ ich klame – „nie si tu sám, je tu množstvo hercov, hudby, vzruchu stále je pohoda a zábava“ Neustále príbehy, ktoré vás udržia v napätí vám pomôžu zabudnúť na všetky vaše problémy a samotu. Ak sa na to pozrieme bližšie – áno je to zábavné, no neustálym rozrušovaním mysle na sociálnych sieťach, príbehmi iných ľudí, TV či internetom zabúdate žiť vlastný život. Meditácia je cesta k celistvosti, láske k sebe a k iným, k sústredenosti a radosti. Prečo meditovať a venovať tomu čas?

meditacia lahko

Prinášam vám niekoľko dôvodov prečo meditovať

1.Máte sa radšej

Mnoho krát ste počuli „nemôže ťa mať rád nikto, pokiaľ nemáš rád sám seba“ Áno, táto veta je pravdivá. Pokiaľ sa nemáte radi, nečakajte, že vás bude mať rád niekto iný. Ako meditáciu dosiahnem väčšiu seba lásku? Doprajte svojej mysli oddych, získate väčšiu slobodu pri myslení a rozhodovaní a začnete mať rád samotu. Ak budete mať rád samotu rovnako ako spoločnosť, zistíte ako veľmi sa máte radi. Prestanete posudzovať a kritizovať a budete sa mať jednoducho rád. Vyskúšajte a po prvých pocitoch uvidíte ako sa túžite pohladiť či oceniť.

2. Ste viac sústredenejší

Počas meditácie sa snažíte sústrediť len na svoj dych. Trénujete koncentráciu a odchádzajú prebytočné myšlienky. Ako náhle sa budete vedieť zbaviť prebytočných myšlienok pri meditácií tak tieto myšlienky vás nebudú toľko prenasledovať počas dňa a budete viac sústredenejší.

ako meditovať

3. Liečite sa

Pomocou meditácie liečite svoje ochorenie. Áno, je to tak. Uvoľňujete napätie, svalstvo a celkové fungovanie tela. Dostávate sa do pokoja kedy lepšie pracujú vaše vnútorné organy. Zvyšuje sa vám imunita a zlepšuje krvný obeh. Pomocou meditácie už mnohý vyliečili svoje problémy.

4. Očisťujete sa od nepotrebných myšlienok

Často krát vám počas dňa prejde hlavou mnoho nepotrebných myšlienok. Máte obavy z budúcnosti čo sa stane ak… Máte obavy z nedostatku financií, o partnera, o dieťa neustále obavy a strach. Potom máte negatívne myšlienky na seba, na druhých, na prácu či na rodinu. Pomocou meditácie sa všetkého tohto zbavíte a všetky obavy a nepotrebne myšlienky zavriete do skrine.

5.Zlepšujú sa vám vaše vzťahy

Pomocou meditácie si zlepšujete svoje vzťahy. Ak ste v prítomnosti svojich priateľov, manžela či priateľky tak stávate sa sústredenejšími a dávate im pocit že, „ich vnímate“. Ste prítomnejší a tento okamih vám dáva šancu pestovať kvalitné vzťahy. Ste viac otvorený, citlivý a viete sa vcítiť do kože toho druhého. Pomocou meditácie sa vám zlepšia vzťahy o 120%.

prečo meditovať

6.Priťahujete si do života dobro

Ako sa hovorí, to na čo myslíme, to si do života priťahujeme. Často človek kritizuje, sťažuje sa na okolnosti či je nespokojný s tým kým je a kde je. Po pravidelnej meditácií na toto všetko zabudnete. Budete sa mať radšej, budete mať rád život taký aký je. Pritiahnete viac dobra ako si viete predstaviť. Láska vás bude sprevádzať na každom kroku. Budete sa viac usmievať a budete vyžarovať viac radosti.

7.Ste viac pozitívny a máte viac energie

Pomocou meditácie sa cítite lepšie po psychickej aj fyzickej stránke. Vaše telo je oddýchnuté a nezaťažené nepotrebnými myšlienkami. Pocítite spokojnosť, zrazu nebudete potrebovať všetko stihnúť, s niekým sa pohádať či niekoho presviedčať. Budete spokojný s tým kým ste a stým čo máte. Pocítite príval energie a viac pozitívnych myšlienok.

Meditácia má oveľa viac pozitívnych vlastnosti a možnosti, ktoré vám pomôžu k lepšiemu životu. Spomenula som len niektoré z nich. Ak chcete však vedieť viac o meditácií či riešite nejaký iný konkrétny problém neváhajte a kontaktujte ma.

2 Replies to “7 dôvodov prečo meditovať – začnite dnes!”

  1. Uz tri roky pravidelne meditujem spolu s manzelom.Nas zdravotny stav sa velmi zlepsil,zlepsili sa aj nase vzajne vztahy aj vztahy s blizkymi .Mozem potvrdit ze uz si ani neviem predstavit iny zivot,pretoze hoci vonkajsie podmienky su rovnake zijeme stastny ,radostny a pokojny zivot

  2. Marcela Prídavková says: Odpovedať

    Dobry deň ,ked kliknem …tu ako spravne meditovat, nie je tam nič o meditacii .Robim ja niečo zle alebo to mate omylom zle nastavene?
    Ďakujem za krasny članok.S pozdravom Marcela

Komentovať