Prečo sú vaše pocity dôležité

pocity

Na chvíľu sa zastavte a od všetkého sa odpútajte. Vypnite hudbu a skúste ostať osamote. Pozorujte svoje pocity. Ako sa cítite? Viete zobrať pero a papier a napísať to? 

Určite premýšľate, kam týmto pozorovaním smerujem. Vaše pocity sú dôležitým ukazovateľom toho, ako zo svojim životom nakladáte. Mnohí sa mi sťažujú, necítim sa dobre, nemám dostatok financií, láska mi nejde do cesty a tak ďalej. Tieto osoby nech sa ma snažia akokoľvek presvedčiť, viem, že len málokedy zažívajú dobré pocity. 

Prečo tomu tak je? Je tomu tak, že ich myslenie je blokované negatívnou energiou. Neustále vidia len to zlé, nedostatok a nespravodlivosť. K tomu môžeme pripočítať ich strach, úzkosť, depresie a nevieru v seba. Máme hotovú osobu, ktorá rada číta o násilnostiach, vraždách, aférach či neúspechov druhých. 

Negatívna osoba 

Stretnutie s takouto osobou vás samotných stojí veľa energie. Stavím sa s vami, že pri takejto osobe šťastní nie ste. Túžite predsa zažívať pozitívne emócie, no práve takýto ľudia vám ich dokážu veľmi rýchlo odobrať. Taktiež nielen osoby ale aj rôzne iné negatívne vplyvy vám vedia odobrať kus šťastia z vášho koláča. 

negatívna osoba

A preto sa nenechajte strhnúť s osobami, ktoré nevidia žiaden lúč svetla. Ak sa sťažujú, opýtajte sa seba, "cítim sa dobre"? Ak nie, máte na výber! Buď zmeníte tému tak, že mu poviete niečo povzbudivé, poukážete aké ma šťatie, že má krásne deti, dom, manželku či nový bazén. Nájdete hneď to pozitívne. Alebo jednoducho odídete a viac sa s takouto osobou nestretnete. Ide o vaše pocity, ktoré vás vedú k vášmu šťastiu. Môžete si taktiež prečítať tento článok ako nenechať sebou manipulovať v ktorom nájdete odpovede na otázky týkajúce sa manipulácie. 

Nesnažte sa druhých potešiť

Ide len o vás! Čím ste spokojnejší, tým sú spokojní aj ľudia okolo vás. Za to, že ľudia vo vašom okolí sú smutní a negatívni vy nemôžete. Neviete tuto skutočnosť kontrolovať. Každý musí začať sám od seba. Ak túžite po zmene k lepším pocitom dá sa to. Treba často cvičiť a sledovať pocity. 

Ak chcete vedieť viac ako upraviť svoje pocity, získať nové cvičenia, ako praktizovať pozitívne emócie či ako meniť negatívne emócie vášho partnera na pozitívne, kontaktujte ma. Veľmi rada vám poradím. 

Komentovať