1 poznatok ako byť viac sám sebou

ako byť sám sebou

2e335f7Ako byť viac sám sebou? Koľkí z nás si môžeme čestne povedať, že nás nezaujíma, čo si o nás myslia druhí? Osobne si myslím, že máloktorí si to môžu s čistým svedomím povedať. Koľko hodín niektoré ženy trávia pri šatníku rozmýšľajúc, čo sa bude páčiť ostatným oproti tomu čo sa páči im?

 

Ako dlho nám trvá zoznámiť sa s cudzím človekom bez toho, aby sme nemali strach z odmietnutia? Tieto otázky, či chceme, alebo nie, sa nám často mihnú mysľou a závisí len od nášho uhla pohľadu, ako si to vezmeme k srdcu.. Poďme sa však spoločne pozrieť na príčiny, ktoré môžu za to, že mnoho krát práve takto premýšľame.

 

Keď sa narodí človek, jeho emocionálna myseľ a emocionálne telo sú úplne zdravé. Asi vo veku troch či štyroch rokoch sa začnú na emocionálnom tele objavovať prvé rany a infikovať sa emocionálnym jedom. Ale keď pozorujete dvojročné či trojročné deti, keď vidíte, ako sa správajú, zistíte, že sa po celý čas hrajú. Vidíte, že sa stále smejú. Majú veľmi silnú predstavivosť a spôsob, akým snívajú, je dobrodružným bádaním.

 

Najšťastnejšie chvíle nášho života sú tie, keď sa hráme ako deti, keď si spievame a tancujeme, keď bádame a tvoríme len tak , zo zábavy. Čo sa to však s nami stalo?

 

Stane sa to, že v čase, keď sme deťmi, dospelí už majú svoje spôsoby správania a vzorce a tie potom prenášajú na nás. „Upútajú našu pozornosť a učia nás byť takí, ako sú oni“. Začneme sa báť trestu, ale neskôr sa začneme báť toho, že nedostaneme odmenu, že nebudeme pre mamu či otca dosť dobrí.

 

Strach z toho že nedostaneme odmenu, sa u nás stáva strachom z odmietnutia. Strach z toho, že pre niekoho nebudeme dosť dobrí, je tým, čo nás núti meniť sa, vytvárať si imidž, svoj obraz. Učíme sa predstierať, že sme niekým iným, len aby sme boli dosť dobrí pre mamu, ocka, učiteľa či kohokoľvek iného. Neustále to opakujeme, cvičíme a stávame sa majstrami v tom, ako byť niečím, čím nie sme.

 

Máte pocit, že by ste vyskúšali zmenu a začali byť viac sami sebou. Chcete sa v živote viac hrať, zabávať a spoznávať nových ľudí? Ak áno, mám pre vás riešenie. Objednajte sa u mňa na regresnú terapiu, a tu nájdeme presný spôsob, ako vám vytvoriť cestu k tomu, aby ste boli viac sami sebou a dôverovali si pri kľúčových rozhodnutiach.

Objednajte sa tu: 

Komentovať