Ako nadviazať rozhovor s druhými

ako komunikovať

Mnohí ľudia sú hadikepovaní tím, že nevedia, ako začať rozhovor, predovšetkým s neznámym človekom. Títo ľudia majú množstvo zaujímavých myšlienok, ale radšej mlčia, pretože im príde hlúpe začínať rozhovor s nejakým hlbokým zmyslom o povahe človeka alebo o vesmíre. Nechcú začať rozhovor s človekom o niečom jednoduchom, pretože sa obávajú, že budú vyzerať príliš nudne alebo nezaujímavo. Začať s niečím ako „vyzerá to, že bude pršať“ pre niektorých vyvolá hrôzu už len pri pomyslení. 

Pre mnohých je zložité dobre komunikovať, pretože nechcú hovoriť nič jednoduché, samozrejme, alebo nevhodné. Avšak! Konverzácia sa stáva zaujímavou keď: Sa ľudia uvoľnia a začnú hovoriť spontánne a nezodpovedne.

Nesnažte sa byť dokonali!

Nikto nemôže stále sršať vtipom. Múdre citáty a laterálne perly vám neprídu na rozum jednoduchým premýšľaním. Ľudia milujú, keď sa vedia v konverzácii orientovať, nepotrebujú nič zložité, práve v jednoduchosti slov, ktoré už všetci poznáme je krása. Pomocou jednoduchých otázok či konštatovaní určitých situácií, ako bolo napríklad s dažďom, prelomíte ľady a druhá strana vám bude v konverzácií nápomocná.

Aj v tých najzaujímavejších rozhovoroch je polovica toho, čomu hovoríme banálne alebo úplne triviálne. Bežná konverzácia nemusí byť brilantná. Každý hovorí banality. Nikto nehovorí  len inteligentné a dôležité veci. Keď si toto uvedomíte a prestanete sa báť, že budete nudný, zistíte, že ste schopný nadväzovať rozhovory s úplne neznámymi ľuďmi, a dokonca vás môže prekvapiť ako zaujímavé veci budete hovoriť – len pre to, že sa o to nesnažíte.

Otázka pre vás. Kedy ste sa naposledy sami zoznámili s úplne neznámym človekom? Ak tomu už bolo dávno, skúste tento týždeň spoznať aspoň jedného nového práve touto technikou nadväzovania rozhovorov, akú som spomínala. Nikdy neviete, koho spoznáte, možno novú lásku či obchodného partnera. Prajem veľa úspešných nových kontaktov a príjemných stretnutí.

Komentovať