Ako nenechať sebou manipulovať

manipulacia

Manipulácia je často krát skloňované slovo. Máte pocit, že niekto s vami manipuluje? Ak áno, nie ste sám. Mnohí z nás každodenne zažívajú manipuláciu. Vznika z rôznych dôvod. Chlap chce ovládať ženu, aby robila to čo on chce. Učiteľ manipuluje žiakmi, aby boli poslušní a naučili sa učivo. Otec manipuluje dcéru, aby splnila čo sa od nej očakáva.

Prečo sa stretávame s manipuláciou - ovládaním jeden druhého tak často? Tím, ktorý manipulujú druhými dodáva táto manipulácia pocit tzv. "existencie". Dodáva ich egu silu, ktorú získavajú prostredníctvom ovládania druhých.

Tento druh nadradenosti jeden nad druhým siaha veľmi hlboko do minulosti, kedy už pravekí lovci chceli ovládať svoj kmeň, ženy či iný kmeň. Chceli mať moc nad druhými životmi, pretože to im dodávalo sebauspokojenie. Táto ich spokojnosť však bola pochabá a krátkodobá.

Kto s vami môže manipulovať

Duchovný svet však takúto manipuláciu nepozná. Tí čo manipulujú s druhými, žijú na veľmi nízkej duchovnej úrovní. Sú hrubí a zatiaľ nevyzreli na vyššiu úroveň. Práve tieto hrubé bytosti ovládajú často tých, ktorý sú už duchovne vyspelejší a netúžia po moci, ovládaní druhých či nadradenosti. Slabšie vyzretý jedinec vždy ovládne duchovne vyspelejšieho pretože ten nepozná, že to je nesprávne.

manipulácia

A tak vládnu zemi nevyspelí jedinci s obmedzeným duchovným rozvojom. Ako sa však brániť pred manipuláciu takýchto jedincov? Jednoducho, v prvom rade si musíte ujasniť to, kedy a kto s vami manipuluje. Snaží sa niekto dosiahnuť vašu poslušnosť trestom, krikom či vyhrážkami? Ak áno, tak táto osoba vami manipuluje. Po čase zisťujete, že to tak asi má byť a manipulácia je na dennom poriadku.

Vaša energia sa znižuje, vaše sebavedomie klesá spolu s vašou sebaúctou. Vaše šťastie je minulosť a prejavuje sa to na zdraví a hojnosti. Osoba, ktorá s vami manipuluje potrebuje dozrieť, no nedozreje pri vás pretože jej umožňujete aby s vami manipulovala a stávate sa jej otrokom.

Zaumieňte si, že sa nenecháte manipulovať osobou vo vašej blízkosti. Ujasnite si, že je to váš život a len vaše rozhodnutie ako s ním naložíte. Ak sa necháte naďalej ovládať druhou osobou, tak nikdy nebudete šťastní.

Ak sa osoby, ktorá vás ovláda bojíte, predstavujte si ju zatiaľ len v myšlienkach. Predstavujte si ako sa jej ľahko postavíte a do oči jej poviete čo chcete. Časom táto sila vo vás narastie a osobe to neskôr budete vedieť povedať priamo. Strach je len nedostatok odvahy a odvahu získate cvičením. Naučte sa ako sa vzoprieť takejto osobe a vaše sebavedomie a sebaúcta vzrastie. Pocítite pokoj, vyrovnanie a sebalásku.

Ak sa chcete dozvedieť viac ako sa zbaviť osob, ktoré s vami manipulujú, kontaktujte ma, rada vám pomôžem.

Komentovať