Prečo ešte nie ste úspešní?

uspech

Úspech.

Čo toto slovo vo vás vyvoláva? Čo si pod ním predstavujete? Akým spôsobom sa dá dosiahnuť? Jeden krásny výrok je od Tonyho Robbinsa, ktorý napísal "Úspech je to, keď si žijeme život podľa svojich predstav". Tento motivačný rečník, patrí medzi najpoprednejších rečníkov,motivátorov a podnikateľov na svete. Očividne si žije svoj život podľa vlastných predstav. Veľa krát sa úspech skloňuje s jeho menom.

úspech

Úspech sa dosahuje nie rýchlo a ani nie ľahko. Je to skôr celoživotná cesta na ktorú sa vydáte. S úspechom veľmi úzko súvisia ciele. Ak nemáte žiadne ciele pravdepodobne neviete presne kam kráčate. Ciele sú cesty, ktoré si sami určíte a idete po nich. Tieto cesty vás vedú životom, ktorý ste si vytvorili vo vlastných predstavách. Ak chcete krásny dom či auto potrebujete mať plán ako to dosiahnuť. Na základe plánu si vytvoríte cieľ a neskôr kráčate vašou cestou k nemu.

Či už športovec, podnikateľ či spisovateľ mali na začiatku sen. Chceli byť na olympiáde, vybudovať úspešný podnik či napísať bestseller. Tento sen vznikol v ich živote a povedali si "ak sa mi splní sen, budem úspešný!" Čas plynul a všetci títo ľudia pracovali tvrdo na to aby sa ich sen v živote splnil.

Dennodenne plnili malé úlohy, malými krokmi kráčali po svojej ceste k vytúženému cieľu. Dosahovali jednú métu za druhou. Mnoho krát im prišli do života prekážky vo forme neúspechu, odmietnutia či výsmechu. Avšak, tieto silné osobnosti pokračovali. Išli si ďalej po svoj veľký sen. Každým dňom rástli po mentálne aj psychickej stránke. A ich túžba bola veľmi silná na to aby na ceste skončili.

úspech

Časom prišla olympiáda na ktorej sa zúčastnili, podnik, ktorý vyrástol na úspešnú spoločnosť a úspešný bestseller, ktorý prečítalo milión čitateľov. Týchto ľudí celý svet označuje za úspešné osobnosti. Pravidlo úspechu ich neminulo.
Tvrdo pracovali na dosiahnutí svojho sna. Sen, ktorý bol ich srdcu najbližšie. Túžili vyjsť z davu a vyniknúť. Ako sa hovorí v Biblii "Ak sa na niečo skutočne odhodláš, podarí sa ti to, na ceste ti budú žiariť hviezdy"

Takže, ak aj vy túžite skutočne uspieť, potrebujete sa zamyslieť. Potrebujete sa zamyslieť na svojim snom. Aký sen ste mali pre niekoľkými rokmi, ktorý ste odložili a už sa k nemu nevrátili? Čo by ste chceli dokázať pokiaľ ste ešte tu na zemi a máte čas? Stačí sa nad tým zamyslieť a určiť si ho. K nemu si sami vytvoríte cieľ čiže cestu ako svoj sen naplniť.

Na záver by som rád napísal. Neprestaňte snívať. Život je o žití vo vnútri rovnako ako navonok. Ak máte vnútri prázdno rovnako bude aj prázdny váš život navonok. Majte sen a začnite ho uskutočňovať. Zažiaria nad vami hviezdy a pocítite nekonečné šťastie a radosť.

Ak chcete získať viac informácií o tom ako si do života pritiahnúť úspech alebo či vaše kroky k nemu sú správne kontaktujte ma.

Komentovať