Ako už dnes myslieť pozitívne vďaka tejto účinnej metóde

životné poslanie

Ako už dnes myslieť pozitívne? Mysli pozitívne, nebuď tak negatívny, skús sa na to všetko pozrieť z tej lepšej stránky.“ Koľkí z nás už počuli tieto slová od niekoho, kto nám radil ako pozitívne myslieť? No čo to v skutočností v nás zachovalo?

Pozitívne myslenie nie je talent, ktorému sa človek musí učiť alebo sa priamo s úsmevom na tvári narodil a má ho po celý život. Ak si všimneme slovník, nachádza sa v ňom o 60% viac negatívnych výrazov ako pozitívnych. Koľký z nás používajú frázu je to hrozne dobré alebo príšerne dobré? Počula som to mnoho krát na ulici či v reštaurácií. Práve, bežná konverzácia či náš tichý vlastný monológ rozhoduje o našom pozitívnom či negatívnom smere myslenia.

Prečo je tomu tak?

Pretože, všetko čo nám prejde mysľou sa stáva naším zvykom. Znamená to, že ak pravidelne pozeráme horory alebo bojové filmy, tieto myšlienky, ktoré si vytvárame pozeraním sa na plátno, v nás vytvárajú zvyk premýšľať rovnakým spôsob aj mimo plátna. Kráčame po ulici, hlava plná myšlienok ktoré sa vytvorili pomocou pozerania hororu. Neuvedomujeme si to vedome, ale podvedomie sa presne podľa toho správa.

Ak sme negatívny, strácame energiu, sme pasívny a viac sa podriaďujeme autoritám – zabúdame pozitívne myslieť. Negatívna energia z nás robí otrokov vo vlastnom svete. Hovorí sa, že človek s negatívnym myslením nikdy nebude mať pozitívny život. A je to pravda.

Len ako získať pozitívne myšlienky po tom všetkom, čo sa na nás z okolia nabaluje?

Poznala som jedného pána, ktorý bol bezdomovec a veľmi nespokojný zo svojím život. Jedného rána sa prebudil, a uvidel neďaleko seba úspešného podnikateľa s krásnym oblekom a autom. V tom momente si povedal, „už bolo dosť!“ Vyhrnul si rukávy a pristúpil k podnikateľovi. „Ahoj volám sa Adam, rad by som zmenil svoj život k lepšiemu a myslím že ty si tá osoba ktorá mi bude vedieť pomôcť.“ Podnikateľ sa na neho ľútostivo zahľadel a povedal mu. „Ja ti bohužiaľ nebudem vedieť pomôcť.“ Adam sa smutne zahľadel bez slova do zeme. A podnikateľ na to. No, poznám osobu, ktorá to dokáže a pomôže ti k úspešnému životu. Adam z potešením zdvihol hlavu a uprene sa mu zahľadel do oči, a zvolal, „áno? A kto to je? Kedy môžeme isť za nim?“ Podnikateľ povedal, „ hneď teraz, myslím že momentálne stojí u mňa v kancelári neďaleko odtiaľto.“

očista problémov

Vybrali sa spoločne osemsto metrov do luxusnej kancelárie. Adam takú krásne kanceláriu nikdy nevidel, ale kancelária bola prázdna a nevedel sa dočkať kde sa nachádza vytúžená osoba ktorá mu pomôže získať šťastie a úspech. Podnikateľ pristúpil, k obrovskému okrasnému zrkadlu neďaleko stola a zavolal na Adama. „Pod sem Adam, idem ťa zoznámiť s najlepšou osobou, ktorá ti na isto bude vedieť pomôcť.“ Podnikateľ postavil Adama pred zrkadlo, a Adam sa zahľadel do vlastného odrazu. Uvidel seba, neoholeného, skrčeného a zle oblečeného pozerajúc sa priamo do svojich hlbokých hnedých očí. V tom momente pochopil. Jediná osoba na svete, ktorá mu dokáže pomôcť je on sám. Pred zrkadlom stál 10 minút, potom sa obrátil na podnikateľa usmial sa na neho a poďakoval mu za všetko.

O pol roka neskôr Adam vošiel do kancelárie podnikateľa, v jednej ruke mal veľký darčekový kôš a v druhej ruke držal svoju krásnu manželku. Podal kôš podnikateľovi, a zvolal „ Ďakujem vám milión krát za všetko, toto je moja žena Elis, po tom čo som videl sám seba v tomto zrkadle sa zmenil celý môj život“

Tento jednoduchý príbeh poukazuje na to, že ak chceme začať žiť pozitívne potrebujeme v prvom rade zmenu, ktorú môžeme urobiť iba my. Či pôjde o zmenu stravy, ktorá tiež zapríčiňuje to ako myslíme, či zber pozitívnych informácií, je už na nás. Adamov príbeh ukázal na dôležité rozhodnutie, ktoré musel urobiť len on sám. Ostať aj naďalej ponorený v minulosti a negatívne naladený alebo sa rozhodnúť, postaviť a požiadať o pomoc.

Tento príbeh môže byť pre vás menšou inšpiráciou. Avšak, ak túžite po zmene rovnako ako Adam, a posunúť sa v živote ďalej, ku krajšiemu zajtrajšku neváhajte ma kontaktovať veľmi rada vám poradím.

Komentovať