Ako zachovať pokoj aj pri tom všetko čo sa deje

ako zachovať pokoj

Ako správne zachovať pokoj ?

Každý z nás zažíva okamihy kedy je to už na človeka pri veľa. V nemocnici leží rodinný známy, v práci sa všetko rúti a v domácnosti to je všetko hore nohami. Určite ste zažili niekedy podobnú skúsenosť, a nech ste sa snažili akokoľvek nedarilo sa vám udržať pokojnú myseľ a nadhľad nad vecami. Neustále vám hlavou vírili myšlienky aké sú veci a ľudia, zlí a nespravodliví. Jediné kde ste nachádzali útechu v najväčších problémoch nebola rodina, priatelia alebo známy ale tabuľka čokolády, flaška vína a obľúbeny film v televízií.

Každý si s nepríjemnými situáciami v živote prejde a veľmi ťažko sa vysporiada. Niektorí dokonca v tých situáciach uviaznú tak dlho, že ich po dlhý čas sprevádza depresia, úzkosť a strach o budúcnosť. Vyhľadajú pomocu u psychológa, psychiatria či iného lekára a keď už nič nezabera prichádza riešenie – zázračné tabletky, ktoré upokoja myseľa a aj ducha.

ako zachovať pokoj

Ako zachováť pokoj aj keď sa všetko naokolo rúti

Stretnete sa s niečim nepríjemným a chcete to riešiť. A keďže to nedokážete vyriešiť ani zlú situáciu zmeniť k lepšiemu tak prepadáte depresií, únave a ľahostajnosti. Poznáte to? Prave tento okamih akonáhle váš mozog rozozná problémovú a napätu situácie je čas sa zachovať úplne inak. V tomto okamihu je potrebné pozbierať už na úvod všetku svoju silu a povedať si.

“Viem, že situáciu nemôžem zmeniť, ale môžem zmeniť svoj prístup a pohľad na to, ako na danú situáciu reagujem!”.

Ak vám začne byť smutno, začnete sa ľutovať, začnete prichádzať už na úvod o množstvo energie. Ak sa pokúsite pochopiť problém ako celok, a to že tá situácia má byť presne taká aká je, začnete získavať povedomie o probléme, ktorý je práve priležitosťou pre rast a budúce ponaučenie.

Ak sa dostanete do úzkych kedy vám bude ťažko, upadnete do stavu, kedy sa s nikým nechcete baviť, potom môže byť veľmi ťažké vrátiť sa späť a získať stratenú energiu.

ako zachovať pokoj

Ako odvrátiť myšlienky na ľútosť, smútok, depresiu hneď na začiatku?

V nasledujúcich tipoch získate stručný prehľad o tom čo pomáha ak ste na dne a chcete zachovať pokoj a vyrovnanie:

  1. Komunikujte – neuzatvarajte sa do seba, nehľadajte skratky v podobe chipsov, čokolády či facebooku. Vyrazte si s dobrým priateľom von na prechádzku, kávu, pokec či na nejakú športovú aktivitu (beh, bicykel, plavanie, turistika). Príjemná komunikácia s dobrým priateľom vie robiť zázraky.
  2. Využite nákup len na to čo skutočne potrebujte – už pri nákupe ak nekupite domov nezdravé potraviny, ktoré vám vysajú energiu je väčšia pravdepodobnosť, že neupadnete do depresie a negatívneho myslenia. Sladké a Slané maškrty vo väčšej meire vedia zahýbať metabolizmom a náladou. Práve v tejto chvíli je dôležite sa vedieť správne rozhodnúť!
  3. Stanovte si cieľ – koľko km dnes prejdem v prirode? Koľko čistej vody vypijem? Koľko času sa budem venovať meditácií, cvičeniu či čítaniu knihy? Skúste si stanoviť cieľ, ktorý budete denne následovať – uvidíte ako sa vám zmení nálada k lepšiumu. Začnete mať lepší pocit zo seba aj z okolia.
  4. Zachovajte pokoj – hovorí sa, že najväčšia sila pramení z pokoja. Ak zastavíte na chvíľú všetky správy, upozornenia, socielne siete, TV a rušíve elementy dosiahnete pokoj. Čím viac pokoja dosiahnete tým viac energie a síl k sebe duchovne pritiahnete. Nenechajte sa rozptylovať novým fotkami na socialných sieťach či správami. Doprajte si v krízových obdobiach viach času len a len pre seba. Meditácia, vonna sviečka, teplý kúpel, masáž či pokojná hudba je presne to čo v ťažkých chvílach potrebujete.

ako zachovať pokoj

Ak spozorujete, že na vás prichádzajú ťažké časy, pokuste sa dodržať aspoň jeden z hore uvedených bodov. Uvidíte ako vaša energia bude rásť a napredovať. Nenechajte sa nikým a ničim oberať o vašu drahocennú a jedinečnú energiu. Neskôr pocítite jej prílev, pokoj a vyrovnanie.

Teda ak túžite zachovať pokoj a zvládnúť ťažkú situáciu, to prvé rozhodnutie musí isť len a len od vás. A preto si často opakujte:

“Nachádzam sa vo veľmi pokojne nálade”, “Všetko je tak ako má byť”, “Všetko je pre moje dobro a rast”, “Každým dňom som pokojnejší a mám viac a viac energie”.

Hrajte sa zo svojou mysľou, staňte sa pánom svojých myšlienok. Dokážete všetko čo si dokážete v mysli predstaviť. Pokoj vás bude správadzať a vy pocítite viac šťastia, lásky a zdravia.

Ako potrebujte poradiť ako sa vysporiadať s ťažkou životnou situáciou, dostiahúť pokoj, vyrovanie či harmóniu, tak ma môžete kontaktovať.

Komentovať