Prečo vám priatelia či rodina odoberajú energiu

Prečo vám priatelia či rodina odoberá energiu?

Stretli ste sa s tým, že ste sa navštívili po dlhej dobe s priateľom a po niekoľkých minutách ste boli unavený či bez enegie? Je niekoľko dôvodov prečo v pritomnosti niektorých osôb strácate energiu a doslova z vás túto energiu vysajú. V provom momente vás nenapadne ubýtok vašej enegie pripísať osobe s ktorou komunikujte. Táto osoba na začiatku sa k vám správa veľmi milo, usmieva sa, je príjemná, no je to len začiatok. V tomto začiatku takáto osoba sa chce k vám dostať bližšie, chce sa spriateliť a vy si myslíte, že všekto je v poriadku a cítite sa príjemne.

Po čase takejto komunikácie príde zvrat a takáto osoba sa vám začne sťažovať na prácu, na priatelov, na život či zdravie.

Čo všetko vám napovie, že osoba chce získať vašu energiu: 

 • neustále sa na niečo/niekoho sťažuje
 • užíva si, keď niekoho ohovára (ak tak robí, určite ohovára aj vás)
 • kritizuje vás, neustále nachádza nedostatky/chyby
 • užíva si hádky s vami = vždy “Vyhráva”
 • je nespokojná so svojim životom, vzťahom, zdravím
 • emotívne vás využíva, podkopáva vašu sebadôveru
 • vydiera vás (ak neurobíš to, bude zle)
 • manipuluje s vami pomocou strachu
 • podceňuje váš názor/pohľad na vec
 • nie je nápomocná skoro v žiadnej oblasti

energetický upír

Viaceré znaky vám priamo naznačia, že osoba je sústredená len na seba a prejavuje o vás záujem len keď sa môže posťažovať alebo ohovárať. Vtedy si k sebe pustíte takzváneho “Upíra Energie”, ktorý vám síce dopraje spoločnosť, no pravidelným stretávanim sa si môžete priviesť skutočné nešťastie.

Mnoho ľudí sa trápi nad svojim osudom

Viacerí svoje šťastie či nešťastie pripisujú náhode a odkladajú prácu na sebe na “Zajtra”. Avšak je správne sa na chvílku pozastaviť a vyhodnotiť svoju energiu a svoj životný stav. Ako sa cítite? Koľko máte energie? Máte chúť pohnúť s vecami dopredu?

Ak ste si odpovedali nie, tak je dôležité určiť čo vám počas dňa odoberá energiu. Viacerí ľudia strácajú svoju energiu práve v prítomnosti človeka, ktorý ma charakteristiky ako sme si vyššie popísali. Ak objavite takúto osobu, tak si môžete rovno odpovedať na otázky týkajúce sa energie. Preto, ak túžite sa cítiť lepšie a mať viac šťastia v živote, odporúčam s takouto osobou tráviť čo najmenej času. Takáto rovnica platí pre každého, čím menej času strávite s nespokojnou, žiarlivou či manipulatívnou osbou, tým viac šťastia sa na vás v živote usmeje. (Ak by vás zaujímalá téma viac o Energetických upíroch môžete si prečítať aj článok máte vo svojom okolí energetického upíra. )

nízka energia

Osoby s charakterom “Upíra Energie” sa niekedy ťažko zbaviť. Ona vás bude kontaktovať často, zavolá vám, navštívi vás, opakovane vám napíše sms či správu na socialnej sieti. Budete mať dobrý pocit na začiatku, že vám niekto napísal, že nie ste sám alebo, že nepíšete prvý a niekto si opät spomenul. No prichádza veľké ALE. Takáto osoba vás bude kontaktovať často lebo vie, že u vás nechá všetky svoje problémy, starosti, ohovarania a nešťastie.

Čo môžete získať pravidelným stretavaním sa s Upírom Energie: 

 • Veľmi poškodené zdravie
 • Opakované choroby
 • Neúspech v živote či v práci
 • Podlomené vzťahy
 • Nedostatok sebadôvery a sebalásky
 • Nedostatok financií a majetku
 • Strach, úzkosť, depresie
 • Pocit nedostaku v živote
 • Pocit, že vás nikto nemá rád

Prečo je dobre prerušiť alebo obmedziť kontakt s takouto osobou

Možno v prvom kroku si to ani neviete predstaviť, že by ste sa menej stretávali s “priatelom či s rodinou”, no ak si časom začnete uvedomovať o čo všetko prichádzate v živote len kvôli tomu, že takýmto oberačom energie dávate priestor, tak si sami poviete “Stop, už toto nechcem”.

Je potrebné na úvod ostať v pokoji a zozbierať veľa vnútornej energie, aby ste dokázali takejto osobe povedať veľké NIE! Čím ste vo vnútri lepšou osobou, tým ťažšie vám to pojde vysloviť a tým ťažie sa budete od Upíra odpútavať. No verím, že postupne času, keď budete na sebe pracovať, pomalým krokmi sa vám to podarí.

nedostatok energie

Smer, ktorým je dobre sa vydať

Popísali sme si čo osoba, ktorá odoberá energiu predstavuje a čo všetko vám môže v živote spôsobiť. Medziľudské vzťahy sú jednou z nakomplikovanejšou témou, (ak máte záujem si prečítať o tom ako nájsť spriaznenú dušu odporúčam článok Čo je to spriaznená duša a ako ju nájsť) ktorej je potrebné venovať čím viac pozornosti. Podstatou duchovného rozvoja je prebudenie a prichádzanie k uvedomeniu si seba samého. Dôjde k tomu vtedy, keď budete mať priestor v živote byť “Sám SEBOU”, bez toho, aby ste museli iným ukazovať kto “Nie Ste” len aby mali o vás dobrú mienku. Preto ak sa v živote stretnete s vecami alebo s ľudmi, pri ktorých cítite, že vám ubúda energiu je dobre si to zvedomiť a správne sa rozhodnúť.

Pre viac informácií ako sa odpútať od “energetického upíra” alebo o tom, kto by to mohol vo vašom okolí byť, ma neváhajte kontaktovať.

Komentovať