Čo je to spriaznená duša a ako ju nájsť

spriaznená duša

Čo je to spriaznená duša?

Keďže som partnerská poradkyňa, toto je téma, ktorá ma neustále zaujíma, inšpiruje a fascinuje pri každodennej práci s klientmi. Zatiaľ som presvedčená, že v mojom živote neustáleho čítania spojeného s osobnými skúsenosťami, ako aj sledovaním a počúvaním blízkych a známych je spriaznená duša klasifikovaná podľa niekoľkých aspektov.

Spriaznená duša je osoba, s ktorou môžete byť sami sebou.

Osoba okolo ktorej sa cítite pohodlne, uvoľnene a cítite pocit domova. Vedieť, že táto osoba už videla (alebo s vedomím, že aj keď vidia) vaše svetlo spolu s vašou temnotou, že vás bude milovať rovnako a myslí rovnako vysoko ako vy. Je to niekto, s kým zdieľate nepríjemné emocionálne zážitky.

spriaznená duša

Spriaznená duša je duša, ktorá spolu s vašou rezonuje a vie vychádzať. Nie je to spojenie fyzické, ale spojenie dvoch vyzretých duší, ktoré keď sa v živote nájdu vedia a cítia, že sú k sebe určení. Dve duše, ktoré sa takto spolu stretnú nesú v sebe oveľa hlbšiu inteligenciu ako si vieme predstaviť alebo akú nosíme v sebe cez mentálnu úroveň. Tieto duše prehovárajú k nám prostredníctvo pocitov a udalostí.

Spriaznená duša je osoba

Je to niekto, s kým budete cítiť rezonujúce vibrácie. Je to osoba, ktorá vám vyhovuje a je medzi vami iskra. Taktiež s takouto osobou môžete hovoriť o všetkom. To však neznamená, že vždy uvidíte z očí do očí. Naopak. Dušami sú tí, ktorí držia najviac autentických zrkadiel pre našu osobnú sebareflexiu. Duša je ten, kto vás vyzýva najdôležitejšími spôsobmi. Osvetľujem vám, kde sú tie najhlbšie zápasy, osobné prekážky a výzvy, aby ste ich mohli preraziť a prekonať.

Je to osoba, ktorá vás do veľkej mieri inšpiruje

Spriaznená duša je vaša takzvaná druhá polovička, s ktorou dokáže prežiť veľmi príjemné chvíľky. Keď ste spolu často krát sa nenudíte a naopak sa navzájom inšpirujete do nových plánov a činnosti. Kedže pri takejto osobe ste sami sebou, do vášho vzťahu obaja prinášate silný element motivácie a pozitívnych činnosti. Jeden druhému nepriamo radíte čo je pre vás či neho správne a čo nie. Podvedome sily medzi vami pracujú a inšpirujú vás konať správne a predovšetkým bez strachu. Príklady toho ako vás vie inšpirovať môžu byť:

 • Výmena starej nízko platenej práce za novú a výnostnejšiu.
 • Výmena starého a nepríjemného bývania za útulne a príjemne bývanie
 • Nové myšlienkové pochody, ktoré vás nakopnú pri začatí podnikania
 • Lepší zdravotný stav - viac smiechu,menej stresu a strachu v blízkosti spriaznenej duše
 • Viac šťastia v živote a veľkej pohody

Ako vidíte žiť so spriaznenou dušou má veľa výhod a dostatok benefitov na to, aby ste sami prehodnotili či podobný život vám váš životný partner prináša.

spriaznená duša

Temné stránky spriaznenej duše 

Existujú samozrejme aj temné stránky pri stretnutí alebo žití so spriaznenou dušou. Spočiatku vám ta osoba bude pripadať veľmi príjemná a skutočne si poviete áno - toto je moja spriaznená duša. Rovnako ako máme pozitívne stránky v živote existujú aj negatívne. Negatívne existujú pre to, aby sme sa prostredníctvo nich stali silnejšími osobnosťami. Ak by sme neustále zažívali všetko krásne a pekne časom by sme si takýto stav prestali vážiť a uvedomovať.

Preto prichádza čas na spriaznenú dušu, ktorá vás časom vyvedie zo spomínanej pohody a lásky. Prinesie vám vietor do vašich plachiet. Nabúra starý stereotyp a pokúsi sa vás vyviesť z mieri. Bude vás nepriamo tlačiť do zmien o ktorých ste nemuseli nikdy ani premýšlať. Kežde je to spriaznená duša k vašej duši chce vám pomôcť. Chce vám pomôcť kráčať správnym smerom. A ak sa vám zdá, že na vás nalieha alebo nemáte z času na čas pozitívne emócie vydržte. Niečo sa vám snaží povedať, ostaňte preto pokojný a sledujte čas. Časom uvidíte, ako to s vami spriaznená duša myslela a čo ste sa naučili alebo kam ste sa vďaka nej dostali.

Spriaznená duša a ako ju nájsť

Spriaznenú dušu nenajdete tak, že sa ju rozhodnete hľadať. Práve vtedy keď sa ju snažíte silou mocou nájsť, ste poháňaný túžbou a pocitom nedostatku po nej. Cesta ako k nej prísť je vytvoriť pre ňu podmienky aby prišla k vám sama. Ako sa to stane?

Je dôležité nastoliť nasledovné podmienky pre príchod spriaznenej duše

1. Udržiavať silnú vieru v to, že takáto osoba existuje a je na ceste k vám

Hovorí sa, že Viera hory prenáša. Áno, silná viera ma magnetické účinky. V to čo veríte, odráža vašu skutočnosť. Ak sami sebe tvrdíte, že ženy sú zlé a muži podvádzajú vašu vieru posilnite práve v tomto smere. Čo sa bude diať? Neustále budete priťahovať zlé ženy a mužov, ktorí podvádzajú. Prečo? Pretože, je vaše myšlienky sú zrkadlom vašej viery.

spriaznená duša

2. Udržiavajte a rozvíjajte v živote pokoj 

Akonáhle rozviniete v živote pokoj, začnete priťahovať životného partnera. Začne vám nevedomky posielať znamenia. Dostanete chuť isť na prechádzku, isť do mesta alebo na miesto kde sa druhí stretávajú. Na diaľku vás táto duša povzbudí k tomu, aby ste sa s ňou stretli. Budete cítiť, že niekde máte isť a aj tam pôjdete. Pokojom rozviniete svoju intuíciu a čím bude vaša intuícia väčšia, tým budete schopnejší žiť život podľa vášho skutočného zámeru. Najlepší čas na pestovanie pokoja je ráno po prebudení a večer pred spaním. Hovorte si ráno po prebudení - som vo veľmi pokojnej nálade, tento deň prežijem v pokoji a vďačnosti. Pravidelná meditácia a relaxácia s pokojnou hudbou vás taktiež privedie k pokoju, ktorý vám pritiahne do života spriaznenú dušu.

3. Rozvíjajte vlastnú sebalásku 

Majte sa radi. Počujete dnes z každej strany, no a každý si odpovie: Veď ja sa mám rád a ide si ďalej, bez životného partnera, nespokojný a s mnohými problémami. Mať sa rád predovšetkým znamená byť sám so sebou spokojný a byť autentický. Nebyť k sebe prísny a nešetriť na sebe každé euro. Dopriať si oddych, venovať sa sebe a cítiť sa skvele. Existuje mnoho návodov, ako sa mať rad a rozvíjať sebalásku, no najdôležitejšie je začať a urobiť si z toho pozitívny každodenný návyk.

Ak budete pracovať na týchto všetkých troch tipoch ako prísť k spriaznenej duši časom zistíte, že veľa sa vo vašom živote zmenilo. Doprajte si zmeny, ktoré si zaslúžite, a ktoré vám pomôžu. Nachádzajte uvoľnenie namiesto strachu a lásku namiesto nenávisti. Pozerať sa na druhých ako im je dobre a vám nie, je taktiež cesta k neúspechu a chorobe. Prajte druhým, aby mali viac nie menej, chváľte ľudí za to aký sú, pretože to čo dávate aj získavate.

Ak máte akékoľvek pochybnosti vo vašom vzťahu a partnerovi alebo nemáte vzťah pokojne má kontaktujte. Pracujem na partnerských rozboroch, výkladu budúcnosti, spriaznenosti duši a kompatibility partnerov. Pomôžem vám vyriešiť všetky otázky týkajúce sa vzťahu, ktoré potrebujete.

 

 

15 Replies to “Čo je to spriaznená duša a ako ju nájsť”

 1. Alena Koctúrová says: Odpovedať

  Môžem poprosit výklad týkajúci sa vzťahu?

  1. Prosím o radu ohľadne spriaznenej duše. Mám pocit, že som ju stretla a zas v nenávratne odišla preč. Ďakujem

 2. Verim v to,ze každý mame spriaznenu dušu….a verim v to že sa raz s nou aj stretnem…lrn kedy to ptide?viete mi dať ba to odpoveď?som uz dlho sama

 3. Práve som ukončila 20rocny vzťah ale nie som si tým istá ci to bolo to správne rozhodnutie stále sa s tým neviem stotožniť.

  1. Dobry den velmi výstižny clanek.Moc dekuji.V zivote mam problem s muzi mam velmi dobre srdce.Proto jsem po rozvodu radeji zutala sama a to 15 let.Nyni jsem si dala sanci na totalni zmenu v zivote a mam vztah rok,ale opet je tady problem.Poprosila bych o radu soukromně i vyklad neni spatny si poslechnout.Dekuji za pochopeni.Kati

   1. dobrý večer Katarina, zašlem vám spravu, s pozdravom, Danka

 4. Môžem poprosiť o výklad? Ďakujem.

 5. Prave som citala vas clanok mam pri sebe takeho cloveka pri ktorom citim vsetko co ste opisovali ohladom spriaznenej duse,len neviem ci to tak aj on citi.Ako to zistim viete mi poradit.Dakujem

 6. Dobrý deň chcela by som vás veľmi pekne poprosiť výklad vzťahu

 7. Ako funguje u vás partnerské poradenstvo? Ako ho praktizuje té?

 8. Rada by som vedela niečo viac o mojom vzťahu s priaznenou dušou

 9. velmi sa mi páči váš výklad o živote.

  1. dakujem Danka

 10. Martina Vallová says: Odpovedať

  A co z clivekom,ktora neveri nanic.. pretoze aivot to tak zariadil,nikdy nemala spriaznenu dušu,ani nebola milovana,aj vzhľadom na to,ze vedela lásku dat. Uz teraz, nemám co ,uz dat. To nam uz wvoj vek,tak ziadne este najdete,bla bla..nie niektorym ludom nie je dopriata láska..

 11. Tiez verim o spriaznenu dušu ,ale už dlho ju hladam a nejak neprichadza .Nenadavam na ženy ani chlapov vsetci sme nejaky.
  Tiez som dlho sama ,neviem kde ju hladat?poradite mi prosím ?dakujem

Komentovať