Myšlienkové cesty, ktoré vám umožnia dosiahnuť psychickú pohodu

myšlienkové mapy

Viacerí z vás sa zamýšľate, prečo veci nejdú tak ako by ste si priali. Prečo sa vzťahy rútia, peniaze neprichádzajú, v práci je nepríjemný šéf či kolega alebo prečo máte pocit nedostatku. Otázky každý deň prichádzajú v podobnej forme. Ak vás trápi nedostatok peňazí neustále na to myslíte. Ak vás trápi problém vo vzťahu taktiež myslíte každý deň na tento jeden druh problému.

Psychická pohoda – Ako sa správne začať pýtať

Ak sa neustále zameriavate na ten istý problém, neprichádzate s riešením. Prichádzate len s ďalšou myšlienkou na Nedostatok – Nemám vzťah, nemám peniaze, nemám to a to. V tomto smere je dôležité byť trochu kreatívnejší a začať sa odlišne pýtať a inak si odpovedať. Ak nemáte peniaze môžete sa opýtať:

1. Čo mi bráni v tom, aby som zarábal viac?
2. Aké aktivity môžem vynakladať na to, aby som zarobil o 10€, 20€ viac ako minulý mesiac?
3. Ako si môžem dovoliť to, po čom túžim?
4. Aké potrebné kroky potrebujem k tomu aby som začal podnikať, bol viac aktívny – produktívny, mal viac zákazníkov?

Po zodpovedaní týchto otázok vám príde množstvo odpovedí na to nie “prečo nemám peniaze” ale, ako ich môžem viac získať.

Ako si rozvíjať vlastné vzťahy

Rovnaké to je vo vzťahu. Ak ste dlhodobo sám a nemáte psychickú pohodu, pokúste sa položiť niekoľko kreatívnych otázok spomenutých v príklade s peniazmi. Úprimne sa opýtajte samých seba, čo môžete urobiť pre to aby ste sa mali radšej? Čo robiť preto, aby ste sa viac oceňovali či rešpektovali? Začať od seba a nepozerať sa na druhých, prečo im všetko funguje a vám nie. Porovnávaním opäť spadnete len to myšlienkového nedostatku, že druhý majú a vy nie. Porovnávaním vaša energia odchádza, sústredenosť na to po čom túžite odchádza a vytvárate si zbytočne negatívne stavy a energie.

benefit regresie

Ľudia neustále cítia nedostatok pocitov, ktoré by radi zažívali. Nedostatok materiálnych zabezpečení, ktoré im prinášajú istotu a v neposlednom rade majú pocit nedostatku pri sebarealizácií. Ak napríklad pracujete v práci ktorá vám neprináša sebarealizáciu a sebauspokojenie. Pri tejto príležitosti vznikajú každodenne myšlienky, ktoré sa rýchlosťou blesku prenesú na vaše vzťahy, financie a ostatné aspekty vášho života. Je dôležité byť neustále v strehu pred tým, aký pocity a myšlienky k nám prichádzajú a od nás odchádzajú. Každá zmena začína zvnútra. Neustále sebaobviňovanie alebo obviňovanie druhých za nedostatky či problémy, opätovne vedie k zafixovaniu si myšlienkových vzorcov, ktoré vedú od jedného neúspechu k druhému.

Vyrovnanosť s prítomným okamihom

K vyrovnanej psychickej pohode je dôležité v prvom rade byť vyrovnaný s prítomným okamihom. Ak máte pocit nedostatku, zažívate pocit zúfalstva, beznádeje či negatívnych stavov. Je dôležité byť k sebe úprimný a pravdivý. Ak pociťujete problém je dôležité prísť na to odkiaľ ten problém pramení. Čo ten môj problém vyvoláva, ako ho môžem riešiť a čo môžem urobiť preto, aby som sa cítil lepšie. Neustále sa úprimne pýtať a prichádzať na pozitívne a kreatívne riešenia.

Odstránením psychických blokov a negatívnych stavov sa venujem pomocou regresnej terapie. Táto terapia sa pomocou alfa hladiny nastaví na vaše vnútro, objaví skryté problémy a bloky, zafixuje ich ako príležitosť pre rast a energeticky ich vylieči. Ak máte záujem o riešenie vašich dlhodobých psychických či fyzických problémov neváhajte ma kontaktovať ohľadne regresnej terapie. Terapie, ktorá lieči, urovnáva a hlavne pomáha.

S láskou Danka

Komentovať