Prečo ľudia nechápu

ako regresná terapia

Prečo ľudia nechápu?

Stáva sa vám často, že chcete druhým pomôcť, že máte s nimi tie najlepšie úmysly, no napriek tomu sa od nich dočkáte len nevrlej reakcie?

Alebo ste milujúci partner, rodič, priateľ či súrodenec, ale vaša vrúcna láska dopadá na neúrodnú pôdu a je neadekvátne opätovaná?

Alebo sa Vám stáva, že máte úžasný nápad, o ktorom ste presvedčený, že jeho realizácia by mohla pomôcť mnohým, ale nikto tento nápad nechápe z perspektívy jeho výnimočnosti?

Pýtate sa sami seba často: „Prečo ľudia nechápu?“. Alebo lepšie povedané: „Prečo ľudia nechápu veci tak, ako ich myslíte?“

ľudia nechápu

Je úplne prirodzené túžite po tom, aby ľudia chápali veci tak, ako ich mienite a hovoríte. Časté neporozumenia úprimných a láskavých úmyslov, môžu viesť k ich degenerácii a čím potom sme, keď nie sme našim najlepším „ja“, ale niekým, kto musí dookola

Rozmýšľať, ako sa vyjadriť, aby bol aspoň čiastočne pochopený? Chcete aby Vaša správa došla na adresu, na ktorú ju posielate? Existuje celkom jednoduché riešenie...

Tento jav „nepochopenia“ je novodobý fenomén v rámci ktorého nie je nič zlé s Vami, ale ani s tými, ktorí Vás nechápu.

Celé „nepochopenie“ je otázkou energie. Vždy, keď niečo s niekým komunikujete, vaše slová predbieha Vaša energia, ktorú neustále vysielate.

Otázne je či existuje nejaká energie, ktorá sprevádza Vaše slová a konanie a vy ste si jej nie je vedomý? Bohužiaľ, áno, existuje.

preco ludia nechapu

Preto je veľmi dôležité presne vedieť, aká energia je Vami vysielaná.

Často zo sebavedomých ľudí vyžaruje nedostatok dôvery v druhých, strach, že ich druhí môžu sklamať, hrôza z toho, že sa niečo môže pokaziť – toto nie sú pocity, ktoré skrývate sami pre seba, vo svojom vnútri a veríte, že keď ich nikomu nepoviete, tak sa o nich nik nedozvie.

Sami okamžite vycítite, keď Vám niekto neverí, alebo ide do konverzácie s vami s istými pochybnosťami, nech už sa ich snaží skryť svoje pochybnosti o Vás akokoľvek dobre – vy ich cítite a nepáči sa Vám to. Automaticky začnete o danom človeku pochybovať.

Rovnako ich cítia ostatní z Vás a zdráhajú sa pochopiť slová, či činy, ktoré sú za Vašimi dobrými úmyslami, či úprimnými citmi.

Kde sa táto energia vo Vás berie?

Najčastejšie je to minulý zážitok, pravdepodobne z detstva, alebo ich je hneď niekoľko, ktoré už možno dávno opustili vaše vedomie, ale zostali vo vašom vnútri, aby vás falošne chránili pred bolesťou, ktorú by Vám druhý mohli spôsobiť.

Ak máte takéto chrániče v sebe, môžete si pomyslieť „veď na tom predsa nič zlé nie,“ sú tam, aby ma chránili a pomáhali mi v komunikácii s ostatnými.

V skutočnosti Vám však tieto „chrániče“ robia len medvediu službu. Predstavte si vizuálne človeka, ktorý za vami príde oblečený v ťažkopádnom starodávnom brnení a ponúkne Vám svoju úprimné priateľstvo a lásku.

Bolo by Vám úplne jedno, aký úprimný a dobrý človek stojí pred vami, keď cez brnenie vidíte len škáru na ústa, ktorá sa otvára, aby vám niečo povedala. Bol by úspech, keby ste hneď takéhoto podivného rytiera nezľakli a nezutekali.

Nikto nemá čas čakať kým sa tento statočný bojovník pred vami vyzlečie z brnenia, ak sa tak vôbec niekedy stane, a začne s Vami jednať bez zábran, ako rovný s rovným.

preco ludia nechapu

Ak Vám však príde náročné komunikovať s ľuďmi bez toho, aby ste boli pred nimi dobre obrnený, tak potom niet divu, že sa na Vás ľudia pozerajú ako na rytiera z 15tého storočia a berú Vás s rezervou.

Ak Vám môžem poradiť – vyriešite toto raz a navždy. Nahliadnite do svojich minulých zážitkov a nájdite tie, ktoré vo Vás potrebu „chrániť sa“ vytvárajú. Odstráňte energické bloky, ktoré od Vás odháňajú lásku, či radosť z porozumenia.

Nie je to jednoduché, pretože už len máloktoré z týchto zážitkov si pamätáme, mnohé z nich sme pochovali hlboko v podvedomý, aby nás už ďalej nesprevádzali. Tieto zážitky však majú pevné korene a veľmi dobre premyslené manévre.

Vždy keď sa na ne chcete pozrieť, vedia, že by ste ich schmatli a  vyhodili a tak sa pred vami skryjú ešte hlbšie.

V takýchto prípadoch je dôležité mať pri sebe nezainteresovanú kvalifikovanú osobu, ktorá Vás povedie vašimi zážitkami v podvedomí, vyberie s vami tie kľúčové a postará sa o likvidáciu ich dopadu na vašu energiu.

Samozrejme, prechádzanie tisíckami zážitkov by trvalo večne. Sedieť na stoličke a rozprávať o veciach, ktoré si pamätáte by malo asi taký zmysel, ako hovoriť o tom, čo ste mali spraviť, ale nespravili ste.

Veľa vecí sa stalo, presne tak, ako sa malo, nemá zmysel ich donekonečna vyťahovať. Je tam však pár vecí, ktoré sa stali a ešte stále sa neuzatvorili a práve tie Vás každé ráno svojvoľne obliekajú do starodávneho rytierskeho brnenia.

Na identifikácie týchto pár kľúčových zážitkov bola vytvorená regresná terapia, ktorá dokáže neskutočne rýchlo bloky identifikovať, pomôcť Vám ich pochopiť a očistiť.

preco ludia nechapu

Namiesto toho, by ste sa donekonečna hrabali v dôvodoch a pohnútkach otvorených nevedomých zážitkov, regresná terapia Vás vezme na miesto, kde sa všetko začalo a dá vám druhú šancu tento zážitok naživo uzavrieť a pohnúť sa ďalej.

Ak nechcete strácať desiatky hodín na regulárnej psycho terapii a zaplatiť za ne stovky eur,  môžete stráviť desatinu času v prekrásnej škále svojho vlastného vnútorného života v rámci regresnej terapie, ktorou Vás sama ako špecialista s 20 ročnou praxou s potešením prevediem a ta za zlomkovú cenu.

Vy ste CEO svojej energie, svojej komunikácie a len vy môžete zabezpečiť, že Vaše slová, úmysly a konanie budú pochopené a prijaté presne tak, ako myslíte a nebudú nejako negatívne skreslené.

Ak mi dovolíte s Vami pracovať, postarám sa o to, aby Vaša cesta ku kryštalizácii Vášho osobného prejavu a pôsobenia bola čo najrýchlejšia, najefektívnejšia a predovšetkým, aby táto cesta zábavou a nie neustálym bezpredmetným odmietaním zo strany druhých.

Každý má právo byť sám sebou nech je kdekoľvek a s kýmkoľvek. Nevzdávajte sa tak ľahko tohto základného práva. V prípade záujmu ma neváhajte kontaktovať, budem sa na Vás veľmi tešiť.

Komentovať